فروشگاه دوربین مدار بسته – آی پی
دوربین مدار بسته، دزدگیر، سیستم حفاظتی
گیت هوشمند، اعلام هشدار، آی پی و تجهیزات شبکه
امنیتی و کامپیوتر:
8058 5566 021
درب اتوماتیک:
2386 8865 021
همکاران :
5229 291 0912
تلگرام:
505 95 75 0938
کانال تلگرام:
0000000
ضبط خودرو! دوربین های مدار بسته معمولا برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند
ضبط خودرو!Reviewed by ضبط خودرو! on Apr 21Rating: 5.0ضبط خودرو!ضبط خودرو! دوربین های مدار بسته معمولا برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند

ضبط خودرو!

دلایل نویز در تصویر دوربین مدار بسته

در بعضی از مواقع تصویر دوربین دارای پرش یا وجود نقاط رنگی درون تصویر می باشد که به این حالت نویز می گویند. نویز گرفتن تصویر به چند دلیل مربوط می شود که در زیر به رایج ترین نوع نویز در تصویر اشاره خواهیم کرد و رفع آن را نیز توضیح خواهیم داد.

یکی از بیشترین مواقعی که تصویر دوربین دارای نویز می شود زمانی است که میدان مغناطیسی در اطراف کابل دوربین تشکیل شود که به نویز مغناطیسی معروف می باشد.

نویز مغناطیسی در زمانب اتفاق می افتد که کابل دوربین مدار بیته از نزدیکی یک کابل فشار قوی برق رد شده باشد و یا در نزدیکی کابل چند کابل برق عبور کرده باشد ایمن موضوع باعث افتادن نویز بر روی تصویر می گردد.

نویز مغناطیسی معمولا در کارخانه ها که دارای برق فشار قوی هستند اتفاق می افتد که اگر شما در هنگام نصب دوربین به این مسئله توجه کنید و کمی در انتخاب جای دوربین و مسید عبور کابل تصویر دقت نمایید , دیگر نویزی در تصویر شما به وجود نخواهد آمد.

برای رفع مشکل نویز تصویر چند روش وجود دارد:

روش اول این است که شما کابل دوربین را از مسیر جدید بکشید و مراقب باشید که در نزدیکی کابل دوربین کابل برق وجود نداشته باشد.

روش دوم استفاده از کابل دارای شیلد قوی می باشد.

در بعضی از مواقع شما بهتر است از دوربین هایی که دارای نویز گیر خودکار هستند نیز استفاده کنید.

دوربین های مدار بسته معمولا برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند.اولین دوربین مدار بسته در سال ۱۹۴۲ توسط ارتش آلمان برای نظارت بر چگونگی شلیک موشک V2 در ایستگاه پرتاب این موشک نصب شد. حدود ۷ سال بعد در آمریکا سیستم های مدار بسته تجاری به بازار آمد با نام Vericon و جالب توجه است که استفاده از این دوربین ها نیازی به مجوز دولتی نداشته است.[۱]

اولین دوربین‌های تحت شبکه در سال ۱۹۹۶ توسط شرکت “Axis” با استفاده از پایه نرم‌افزاری لینوکس (Linux) تولید شد، این دوربین‌ها براساس استانداردهای HTTP و RTSP طراحی گردیده بود و از استانداردهای IP و شبکه برای ارسال تصاویر در قالب اطلاعات (Data) استفاده می‌کرد.[۲]

استفاده از دوربین‌های تحت شبکه به علت بالا رفتن قابلیت‌های آنها نسبت به گذشته روز به روز درحال افزایش است

نام گذاری دوربین مداربسته

نام گذاری دوربین‌های مداربسته قاعده مشخصی را پیروی نمی‌کند و بیشتر بر اساس شکل ظاهری دوربین‌ها، نوع کاربری و بعضا نام اختصاصی یک کارخانه است (مانند دوربین مکعبی یا ریگولار که نام گذاری کارخانه کمدکس است). از اینرو در بحث دوربین‌های مداربسته نام‌هایی چون: دام، باکس، جعبه‌ای، صنعتی، بالت، استوانه‌ای، فشنگی، تفنگی، مینیاتوری، پین هول و… .[۳]

انواع دوربین مداربسته

انواع دوربین‌های مداربسته[۴] بر اساس نام گذاری معمول بیین دست اندرکاران سیستم مداربسته، تولید کننده‌ها و نصاب‌ها به شرح ذیل می‌باشد.

دوربین مداربسته دام

دوربین مداربسته باکس

دوربین مداربسته بالت

دوربین مداربسته اسپید دام

دوربین مداربسته پینهول

دوربین مداربسته زوم

دوربین مداربسته PTZ

دوربین مداربسته مکعبی

دوربین مداربسته ریگولار

دوربین مداربسته دید در شب

دوربین مداربسته حرارتیدیدگاه ها :مجوز و گواهینامه
آی پی - سی سی تی وی
برای دانلود کاتالوگ ما کلیک کنید
تماس با ما
آدرس:
تهران - نواب جنوب - بعد میدان نه دی - خروجی شهید چراقی - اولین دسترسی محلی-کوچه روشنایی ده پلاک14 طبقه4 واحد3
تلفکس:
02155668058
ایمیل:
info@ip-cctv.ir